O nas

Portal jest prowadzony przez Fundację Laboratorium Sztuki.

Laboratorium Sztuki to miejsce, gdzie wspieramy kreatywność i pasję. Fundacja łączy dwa światy – z jednej strony świat twórców i artystów a z drugiej świat odbiorców tej sztuki.

Twórcom chcemy opowiedzieć o tym, jak wygląda świat biznesu i prawa, oraz jak w tym świecie się odnaleźć, tak by móc robić to, co potrafią najlepiej – czyli tworzyć sztukę.

Chcemy pomagać także osobom, które bądź myślą o założeniu galerii sztuki, lub związaniu się z rynkiem sztuki lub też już taką działalność prowadzą. Dla Was piszemy o wszelkich aspektach prawnym związanych z prowadzeniem takiej działalności.

Tematykę prawną redaguje dla portalu Joanna Mizińska, która jest adwokatem, partnerem w kancelarii prawnej GACH MIZIŃSKA w Krakowie. Od ponad 17 lat doradza podmiotom gospodarczym we wszelkich kwestiach prawnych związanych z ich funkcjonowaniem na rynku. Ukończyła studia podplomowe z zakresu prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej. Aktualnie jest w trakcie studiów podyplomowych Rynek Sztuki i Antyków, organizowanych pod patronatem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, komu bliskie są cele Fundacji i którzy zechcieliby się włączyć w ten projekt pomagając artystom i galeriom uzyskać wiedzę jak wyglądają kwestie związane z PR, marketingiem, sprzedażą, e-commerce i innymi podobnymi kwestiami …..

Zapraszamy także instytucje kultury, galerie, kuratorów sztuki i historyków sztuki, studentów, pedagogów – twórzcie z nami LABORATORIUM SZTUKI
Zapraszamy do środka ….